Mitte sisse logitud (Logi sisse)

Vanilla 1.1.8 on Lussumo toode. Rohkem informatsiooni: Dokumentatsioon, Kommuuni tugi.

  •  
   CommentAuthorMarko.
  • CommentTimeJul 4th 2015
   
  http://markolaanes.ee/2015/06/28/onneliku-elu-saladused-stoikudelt-ehk-3-ideed-mida-rakendada-juba-tana/

  Kuidas olla kindlameelne ja eluraskustes vankumatu? Stoitsisim on antiikfilosoofia suund, mis annab vastuse just sellele ja mitmetele teistele elulistele küsimustele. Lugedes hiljuti William B. Irvine`i raamatut „ A Guide to the Good Life: The Ancient Art of Stoic Joy“ leidsin, et mitmed stoikude ehk stoitsismi järgijate poolt praktiseeritud tegevused võivad kasuks tulla ka tänapäeval. Eelnevalt mainitud raamat sisaldab suurel hulgal ideid, mida on meil kõigil võimalik rakendada oma igapäevases elus. Käesolevas artiklis vaatleme neist kolme.

  Negatiivne visualiseerimine

  Stoikud harrastasid tihti negatiivset visualiseerimist mõistmaks kui väga nad hindavad seda, mis neil on. Oldi arvamusel, et kujutades oma elu ette näiteks ilma töö või kaaslaseta, kes meil praegu on, saame me aru, kui tähtsad need asjad või inimesed meile on.

  Naudingutest keeldumine

  Tahtejõu ja enesekontrolli kasvatamiseks otsustasid stoitsismi harrastajad vahel loobuda neile pakutavatest naudingutest. Selle asemel, et võimaluse korral nautida väärt veini otsustasid nad sellest keelduda. Lisaks enesekontrolli kasvatamisele keeldusid nad naudingutest ka eesmärgiga harjutada end kasinusega, kuna iial ei võinud teada , mis saatusel neile varuks olla võis. Olles õpetanud ennast leppima vähesega, olid nad valmis ka kõige raskemateks aegadeks.

  Reflekteerimine

  Stoikude jaoks oli tavaline vaadata tagasi möödunud päevale ja analüüsida toimunut. Nad arutlesid endamisi , kas oli midagi, mis neid ärritas ning milliseid emotsioone nad päeva jooksul kogesid. Olles kogenud päeva jooksul mõnd negatiivset emotsiooni, nagu näiteks viha, püüdsid nad leida selle põhjustajat. Kui negatiivse emotsiooni põhjused peitusid neis endas, küsisid nad endalt: „Kas ma oleksin saanud teha midagi teisiti? „